Podstawy terapii par EFT.

Podstawę EFT stanowi siedem rozmów, których celem jest wzmacnianie szczególnego rodzaju responsywności emocjonalnej, będącej kluczem do trwałości miłosnego związku. Składa się ona z trzech głównych elementów:

❤️ Dostępność: Czy mogę do ciebie dotrzeć? Oznacza ona otwartość na partnera, nawet kiedy masz wątpliwości i czujesz się niepewnie. Często oznacza również gotowość na podjęcie wysiłku zrozumienia swoich emocji, by nie były tak przytłaczające. Gdy to się dzieje, możesz zawrócić z miejsca emocjonalnego odłączenia i wsłuchać się w sygnały wysyłane przez partnera.
❤️ Responsywność: Czy mogę liczyć na twoją emocjonalną odpowiedź?
Oznacza to dostrojenie się do partnera i pokazywanie, że jego, czy jej emocje – zwłaszcza potrzeby i lęki dotyczące przywiązania – mają na ciebie wpływ. Oznacza to akceptację i przyznawanie pierwszeństwa emocjonalnym sygnałom przekazywanym przez partnera i wysyłanie jasnych sygnałów pocieszenia i troski, kiedy partner ich potrzebuje. Empatyczna responsywność zawsze nas emocjonalnie dotyka i fizycznie uspokaja.
❤️ Zaangażowanie. Czy mam pewność, że mnie cenisz i będziesz blisko mnie? Słownikowa definicja zaangażowania mówi o żarliwości, zapale, przyciąganiu, oddaniu, porywie. Emocjonalne zaangażowanie oznacza tutaj szczególny rodzaj uwagi, jaką poświęcamy tylko ukochanej osobie. Patrzymy na nią dłużej, częściej dotykamy. Partnerzy często mówią o tym jako o „emocjonalnej obecności”.
Sposobem na zapamiętanie tych informacji jest akronim D.R.Z.: Dostępny.
Terapia Skoncentrowaną Na Emocjach, wg badań naukowych jest najskuteczniejszą terapią dla par na świecie.
Serdecznie zapraszam do wspólnej podróży ku uzdrowieniu, głębi i rozwojowi Waszego związku ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top